Logo Zákaznícka linka

02/33 00 55 55

[[salutation]],

vítame Vás pri prvom vydaní našich emailových novín Podcast Dashofer. Týmto Vás chceme pozvať na náš nový odborný portál, ktorý je vyskladaný len z podcastov. V rozmanitej zbierke podcastov nájdete epizódy na rôzne témy a odvetvia, ktoré pravidelne pribúdajú. Portál obsahuje prevažne odborné podcasty so zaujímavými hosťami ale nájdete tu aj  „lifestylové “ podcasty s voľným prístupom pre každého. Počúvajte nás už dnes! 🎧

V dnešnom vydaní prinášame prehľad aktuálnych tém: analyzujeme menovú politiku, infláciu a úrokové sadzby, skúmame vzťahy medzi odbormi a zamestnávateľmi v roku 2024, zdieľame úspešný príbeh rodinného vinárstva Matyšák, upozorňujeme na najčastejšie chyby v daňovom priznaní a poskytujeme rady od Ing. Petra Horniacka, a informujeme o legislatívnych zmenách vo verejnej správe platných od 1. apríla 2024. Tieto témy vám pomôžu lepšie sa pripraviť na výzvy roka 2024.

Najnovšie odborné podcasty:

Analýzy v rámci menovej politiky (inflácia, úroky)

Hosť: Adriana Lojschová

Dátum: 22. 05. 2024

Podcast sa zameriava na menovú politiku a jej význam pre ekonomiku, podnikateľov a verejnú správu. Rozoberieme, aká je momentálna situácia čo sa týka inflácie a ako to vyzerá prognosticky s jej vývojom, či sa oplatí pre podnikateľov a verejnú správu, obce a mestá sledovať stav menovej politiky. V neposlednom rade si povieme, čo by mali podnikatelia z hľadiska menovej politiky pravidelne sledovať.

Odbory a zamestnávateľ v roku 2024

Hosť: JUDr. Radka Sláviková Geržová, PhD.

Dátum: 20. 05. 2024

Pridajte sa k nám v zaujímavom podcaste "Odbory a zamestnávateľ", kde vám odhalíme všetko, čo potrebujete vedieť o pôsobení odborov na pracovisku! Aké sú práva a povinnosti zamestnávateľa, keď sa ohlásia odbory? Čo robiť, ak máte pochybnosti o ich skutočnom zastúpení? Odhalíme dôležité detaily, vrátane toho, ako novela Zákonníka práce z roku 2021 zmenila pravidlá hry až po súčasnosť. Nezmeškajte šancu získať praktické rady a inšpirácie pre lepší pracovný život! 

Úspešný príbeh rodinného vinárstva "Matyšák"

Hosť: Erik Dorušinec

Dátum: 17. 05. 2024

V podcaste sa rozprávame s Erikom Dorušincom o vzniku a vývoji vinárstva Matyšák, ktoré je jedným z najprestížnejších na Slovensku a je známe širokou škálou produkovaných vín a modernými technológiami. Diskusia sa dotkla aj aktuálnych trendov vo vinárstve, ako sú šumivé a svieže ľahké biele vína, a ďalších produktov vinárstva, vrátane hroznovej šťavy, brandy a ovocných destilátov.

Aké sú najčastejšie chyby v daňovom priznaní PO - rozhovor s Ing. Petrom Horniačekom

Hosť: Ing. Peter Horniaček

Dátum: 10. 05. 2024

V rámci daňového priznania PO častokrát vznikajú chyby. V tejto epizóde podcastu sme spolu Ing. Petrom Horniačkom o týchto chybách diskutovali. Na čo si dať pozor pri daňovom priznaní  z hľadiska najčastejších chýb? Čo ak mi v daňovom priznaní chýba  podpis, dátum a neoznačenie druhu daňového priznania (riadne, opravné, dodatočné)? Čo ak neviem z technických príčin podať daňové priznanie elektronicky? Na tieto i ďalšie otázky sa dozviete odpovede v tejto epizóde podcastu.

Zmeny v legislatíve verejnej správy od 1. 4. 2024 - čo by sme si mali do smerníc doplniť

Hosť: Mgr. Alexandra Mišinová, LL.M.

Dátum: 07. 05. 2024

Od 1.4.2024 nadobudlo účinnosť viacero legislatívnych zmien, ktoré si vyžadujú pozornosť subjektov verejnej správy. Aké dokumenty si treba zaktualizovať, aby samospráva bola v súlade s legislatívou? Tieto i ďalšie odborné informácie sa dozviete v tejto epizóde podcastu.

Príjemné počúvanie a prácu s Podcastom Dashofer Vám v mene celej redakcie praje

Marián Srnec

Manažér podcastového štúdia

 
Zákaznícka linka:
02/33 00 55 55
Email:
marian.srnec@dashofer.sk

Nájdete nás aj na týchto platformách:

Spotify   Google podcasty   Amazon music  

Dovoľte, aby sme Vás informovali o nových informáciách pre Vás ako nášho zákazníka ohľadom ochrany osobných údajov.
 
Odhlásiť z odberu sa môžete TU.