www.umelainteligenciavpraxi.sk
[[salutation]],
Marián Srnec
Marián Srnec

Marián Srnec,
Produktmanažér Junior
www.umelainteligenciavpraxi.sk

vítame Vás pri novom vydaní e-novín Umelá inteligencia v praxi, ktoré tentoraz prinášajú pohľad na aktuálne témy spojené s umelou inteligenciou a jej aplikáciami v rôznych oblastiach. Ponoríme sa do fascinujúcej problematiky umelej inteligencie a jej vplyvu v reálnom svete. Odhalíme riziká automatickej zaujatosti a diskriminácie pri spracovaní dát, preskúmame metódy detekcie incidentov s dopadom na osobné údaje a zhľboka sa pozrieme na inovácie, ktoré umelecká inteligencia prináša do oblasti dopravy. Dúfame, že vás tieto témy zaujmú a prinesú vám užitočné informácie. Ak máte akékoľvek otázky alebo názory, neváhajte nám napísať.

Prajeme Vám príjemné čítanie!

Umelá inteligencia a riziká automatickej zaujatosti (diskriminácie) pri spracovaní dát

Článok sa zameriava na riziká spojené s automatickou zaujatosťou a diskrimináciou pri spracovaní dát pomocou umelej inteligencie (UI). Autor zdôrazňuje, že UI môže byť ovplyvnená vnútornými a vonkajšími faktormi, čo môže viesť k nežiaducim dôsledkom, ako sú nespravodlivé rozhodnutia, zvýhodňovanie určitých skupín a potlačovanie iných. Je potrebné, aby tvorcovia politík, inžinieri a odborníci na dáta aktívne pracovali na minimalizácii týchto rizík a zabezpečili spravodlivé a transparentné používanie UI.

Detekcia incidentov majúcich dopad na osobné údaje dotknutých osôb pomocou umelej inteligencie

Článok sa zaoberá využitím umelej inteligencie (UI) na detekciu incidentov, ktoré ovplyvňujú osobné údaje dotknutých osôb. Autor zdôrazňuje dôležitosť efektívnej detekcie a rýchleho zasahovania v prípade porušení ochrany údajov. UI môže byť užitočným nástrojom na automatickú identifikáciu a vyhodnotenie takýchto incidentov, čím prispieva k zlepšeniu ochrany osobných údajov a dodržiavaniu súčasných právnych predpisov a štandardov.

Umelá inteligencia v doprave

Článok diskutuje o využití umelej inteligencie (UI) v doprave. Autor sa zaoberá rôznymi aplikáciami UI v tomto odvetví, ako sú inteligentné dopravné systémy, autonómne vozidlá a optimalizácia dopravy. Zdôrazňuje výhody UI, ako je zlepšenie bezpečnosti, znižovanie premávky a zlepšenie efektívnosti. Taktiež sa venuje výzvam a budúcnosti UI v doprave, vrátane otázok etiky a právnych aspektov.

Dúfame, že tieto články Vás inšpirujú a pomôžu vám lepšie pochopiť, ako umelá inteligencia ovplyvňuje náš svet.

Ak máte akékoľvek otázky, pripomienky alebo nápady na témy, o ktorých by ste radi čítali, neváhajte nás kontaktovať.

Prajeme vám príjemné čítanie.

Zaujímavé články
Prehľad videoseminárov

Umelá inteligencia a ochrana osobných údajov

Lektor: JUDr. Jakub Pavčík

Dátum: 27.5.2024

Čas konania: 10:30 - 11:30

Na tento webinár sa môžete zaregistrovať tu

Odporúčame

Verlag Dashöfer, vydavateľstvo - Podcasty pre profesionálov

Podcasty

Sledujete nás už na instagrame?
Ak nie, určite by ste mali začať. Získate prehľad o naších najnovších podcastoch.
   
Bezproblémové doručenie E-mail novín  Aby sme Vám mohli E-mailové noviny doručiť, pridajte si adresu novinyvd@enoviny.sk medzi kontakty do adresára Vášho programu pre čítanie pošty.
Získajte užívateľské meno a heslo  Nepoznáte svoje užívateľské meno a heslo pre vstup na stránku vydavateľstva Verlag Dashöfer? Získajte ich ihneď a zadarmo!
Odporučte E-mailové noviny kolegom  Ak považujete E-mail noviny za užitočný zdroj informácií, budeme radi, keď ich pošlete Vašim kolegom alebo známym.
Objednanie odberu E-mailových novín  Ak ešte nie ste odberateľom E-mail novín a máte záujem o ich bezplatné zasielanie, vyplňte prosím objednávkový formulár na našich internetových stránkach.
Zrušenie odberu E-mailových novín  Pre zrušenie odberu E-mailových novín môžete využiť našu internetovú stránku s odhlasovacím formulárom.